دور دنیا در چند دقیقه!

1 1,685

هر مسیر گردشگری لااقل یک نقطه دیدنی دارد که نباید فرصت بازدید از آن را از دست داد.
نزدیک به پانصد سال امپراتوران چین در شهر ممنوعه زندگی می کردند و تعیین می کردند چه کسی حق ورود و خروج دارد. امروزه دروازه های این شهر به روی عموم گشوده شده و همگان برای بازدید از داخل شهر به سمت آن سرازیر می شوند که تا سال ۲۰۱۰ تعداد ۲.۵ میلیون نفر بازدیدکننده تخمین زده شده است. جالب است بدانید که شهر ممنوعه چین مقصد گردشگری بسیاری از آمریکایی هاست درحالیکه هنوز هیچکس برای سفر به سرزمین شادی لاته Lotte World در سئول (کره جنوبی) برنامه نریخته است. این سرزمین پهناور درفهرست پنجاه دیدنی معروف جهان در کنار برج ایفل، اهرام سه گانه مصر و بنای سنگی استون هنج Stonehenge، قرار دارد.

همه ما تعطیلاتمان را در جایی می گذرانیم که بدانیم برایمان ارزش دارد. علاوه بر آنچه که سازمان گردشگری جهانی UNWTO آن را نبرد اقتصاد جهانی می خواند، بسیاری از مسافران سفرهای جاده ای را به بازدید از دیدنی ها ترجیح می دهند. بنابر گزارش این سازمان پروازهای ورودی بین المللی در سال ۲۰۱۳، پنج درصد افزایش داشته است که به عبارتی بیش از یک میلیون مسافر می شود. کشور چین با جمعیت ۱.۳۶ میلیارد نفری، دومین کشور برای سفرهای خروجی است و پس از آن روسیه که اکنون پنجمین بازار بزرگ جهانی را ازآن خود کرده است، ۲۶ درصد افزایش مسافر خروجی داشته است.
شهربازی ها در جهان بیشتر به چشم می آیند و این یک واقعیت است. دیزنی لند فرانسه سالانه حدود ده میلیون بازدید کننده دارد. واقعا نمی شود از این پارک های دیدنی گذشت. موزه ملی هواوفضای اسمیت سونیان Smithsonian در نیویورک (۶.۳ میلیون بازدیدکننده) و آمفی تئاتر بزرگ روم (پنج میلیون) نتوانستند در صدر جدول دیدنی های جهان قرار بگیرند. در سال ۲۰۱۳، دیوار بزرگ برلین تنها پانصد میلیون بازدید کننده داشت که بیشترین بازدید آن در سال ۲۰۱۵ و در بیست و پنجمین سالگرد سقوط این دیوار بود.
دسترسی آسان نکته ی مهمی است. رفتن به پارک ملی Yellowstone واقعا خسته کننده است یا مثال دیگر، شهر ارتش تراکوتا در استان خیان Xi’an در چین و همچنین ماچوپیچو در کشور پرو، گردشگر را برای دستیابی به آن دچار مشکل می کند که همین عامل باعث شده روزانه فقط ۲۵۰۰ نفر و سالانه ۹۱۲.۵۰۰ نفر برای بازدید بروند.
فهرست زیر را برای شما آماده کردیم تا پربازدیدترین دیدنی های جهان را بهتر بشناسید.

بازار بزرگ، استانبول

استانبول، ترکیه، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۹۱.۲۵۰.۰۰۰ نفر
بازاری با سرامیک های نقاشی شده با دست، فانوس ها، فرش های پرنقش و نگار، لوازم قدیمی، جواهرات متعلق به دوره بیزانس و بسیاری از قسمت های خیره کننده این بنای قرن پانزدهمی با راهروهای گنبد دار، منتظر شماست. این بازار همچنان در حال گسترش و توریستی شدن است درحالیکه همچنان، محلی ها نبض آن را در دست دارند. وقتی وارد این بازار می شوید نرخ پایین را پیشنهاد بدهید. وقتی از گشت در بازار خسته شدید راهتان را به سمت یکی از کبابی ها کج کنید یا یک فنجان قهوه ی ترک سفارش بدهید.

زوکالو، مکزیک

مکزیک، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۸۵.۰۰۰.۰۰۰نفر
این بنا در مکزیک معروف است به پلازا د لا کانستیتوشن Plaza de la Constitución و همچنان جزو جاذبه های این شهر است. زوکالو جایگاه رژه ارتش مکزیک و محل برگزاری وقایع سیاسی و فرهنگی، کنسرت ها، نمایشگاه ها و تاسیسات هنری بوده است. در همسایگی این بنا، کلیسای متروپولیتن و قصر ملی واقع شده است.

میدان ساعت، نیویورک

میدان ساعت، نیویورک، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ نفر
گردشگران در قلب نیویورک جمع می شوند برای تماشای نورافشانی ها، نمایش های برادوی Broadway، خرید از فروشگاه های بزرگ و پوشیدن لباس شخصیت های معروف برای عکاسی. محدوده ی مخصوص عابران پیاده با طراحی کافه ها و میزهایی برای نشستن، تجمع در این میدان را ساده تر کرده است. از این میدان دسترسی شما به هتل هایی با هزینه های مختلف و وسیله حمل و نقل عمومی همچون مترو، ترن، اتوبوس و تاکسی های زرد به راحتی فراهم می شود.

پارک مرکزی، نیویورک سیتی

پارک مرکزی، نیویورک سیتی، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ نفر
نیویورک فضاهای سبز زیادی دارد ولی هیچکدام به اندازه پارک مرکزی معروف نیستند که مساحت آن نزدیک به ۸۵۰ هکتار است و از نزدیک ساختمان تجاری منهتن می گذرد.این پارک برای گردشگر و افراد محلی حکم آبادی را در دل کویر دارد( نیویورک یک شهر صنعتی است). میتوانید درشکه سواری کنید، سری به باغ وحش شهر بزنید، از برج قرن نوزدهمی Belvedere بالا بروید و یا در محوطه چمن Great Lawn قدم بزنید و به بلندای آسمان خراش ها خیره شوید.

ایستگاه قطار Union Station، واشینگتون

واشینگتون، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ نفر
این ایستگاه در سال ۱۹۰۷ افتتاح شد و روزانه حدود ۱۲.۵۰۰ مسافر را در خارج و داخل شهر جا به جا می کند.این مرکز همچنین مدیریت میلیون ها گردشگر برای بازدید از ساختمان داخلی ایستگاه را بر عهده دارد که شامل معماری با سبک باروک می شود. این ایستگاه با وجود بیش از هفتاد مغازه و فروشگاه، تبدیل به یکی از مقاصد خرید و فروش شده است.

بلوار لاس وگاس

لاس وگاس، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۳۰.۵۰۰.۰۰۰نفر
در سال ۲۰۱۳، ترجیح ۷۷درصد از گردشگران، اقامت در هتل های این بلوار شش کیلومتری بود. چرا که در این مکان به راحتی  می توانید منظره ی فواره های بلاجیو Bellagio fountains را تماشا کنید و به خرید بروید و سوار چرخ و فلک های رولرHigh Roller شوید که ارتفاعی در حدود ۱۶۷ متر دارد و در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شده است.

معبد میجی جینگو، توکیو

توکیو، هاتوایر
میزان بازدید سالانه:۳۰.۰۰۰.۰۰۰ نفر
قدمت این زیارتگاه به بیش از صد سال پیش می رسد و بنای آن به افتخار ارواح مقدس امپراتور میجی و همسرش امپراتریس شوکن، ساخته شد. دور تا دور این معبد را جنگلی با بیش از صد میلیون درخت در بر گرفته است. باغ های فصلی توکیو نمایشگر گل های بهاری آزالیا، زنبق های تابستانی، برگ های طلایی افرا و درخت گینکو (از درختان خزان پذیر با برگ های بادبزنی) و کاج های سیاه رنگی هستند که در زمستان لباس سپید بر تن می کنند.

معبد سنسوجی Sensoji، توکیو

معبد سنسوجی، توکیو، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ نفر
این معبد کهن در سال ۶۲۸ میلادی به مهربانترین مجسمه بودا، بوداسف کانن Bodhisattva Kannon پیشکش شد. نورپردازی شبانه جذاب با رنگ های قرمز سیر جزئیات این بنای ساخته شده به سبک ژاپنی را بیشتر نمایان می کند. این معبد ضمن حفظ سنت هایش، در دور تا دور خود مکان هایی برای فروش کالا و غذا به زائران اختصاص داده است که هرسال بر تعداد آنها نیز افزوده می شود.

آبشار نیاگارا، مرز بین نیویورک و اونتاریو

آبشار نیاگارا، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۲۲.۰۰۰.۰۰۰ نفر
سه آبشار معروف به نیاگارا در مرز بین آمریکا و کانادا، در هر دقیقه حدود شش میلیون متر مکعب آب را از ارتفاع پنجاه متری به پایین سرازیر می کنند. همچنانکه که حدود پانصد آبشار بلند در جهان شناسایی شده است ولی نیاگارا به خاطر قدرت انحصاری اش جذابیت ویژه ای دارد که در کنار دسترسی آسان (پرواز کوتاه مدت یا رانندگی با ماشین) یکی از پرطرفدارترین آبشارهای جهان است.

ایستگاه قطار Grand Central، نیویورک

نیویورک، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۲۱.۶۰۰.۰۰۰ نفر
برخلاف ازدحام زیاد از حد این ترمینال، بازدیدکنندگان در این محل جمع می شوند تا نگاهی بیندازند به هنرنمایی های هنرمندان معمار که به صورت تصویر صور فلکی در سقف ساختمان نمایش داده شده. از دیگر جاذبه های موجود در ترمینال می توان به فروشگاه سالانه ی سال نو، برگزاری وقایع مهم در ساختمان و وجود رستوران های مختلف در آن اشاره کرد.

کلیسای بانو گوادالوپه، مکزیکو سیتی

کلیسای بانو گوادالوپه، مکزیکو سیتی، هاتوایر

میزان بازدید سالانه: ۲۰.۰۰۰.۰۰۰نفر
ساخت کلیسای سلطنتی قدیمی در قرن شانزدهم آغاز و در اوایل قرن هجدهم تکمیل شد(۱۷۰۹) این کلیسا از نظر ساختار در تضاد کامل با کلیسای جدید است که آن را معمار مکزیکی، پدرو رامیرز واسکوییز در اواسط دهه هفتاد ساخت و بیشتر شبیه یک ورزشگاه سرپوشیده است. ظرفیت این کلیسا پنجاه هزار نفر است که در طول روز برای برگزاری مراسم عشای ربانی به این مکان می آیند و سپس به تماشای تصویری از مریم مقدس مشغول می شوند که بنابر گفته گذشتگان، در سال ۱۵۳۱ در بارگاه کلیسا حاضر شد.

سرزمین شادی دیزنی، اُرلاندو، فلوریدا

پارک دیزنی، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۱۸.۵۸۸.۰۰۰ نفر
این مکان در لیست خیالی هر خانواده ای نوشته شده و البته پربازدیدترین شهربازی روی زمین می باشد. این سرزمین خیال انگیز همچنین مجهز به ترن هفت واگنی خانوادگی و سرزمین یخی خواهران آنا و السا هم شده است که دومی نزدیک به تالار شاهزاده قصه گو و پایین تر از قلعه سیندرلا قرار دارد. همه شخصیت های کارتونی دیزنی در این سرزمین هستند و بسیاری از شب ها مراسم آتشبازی برگزار می شود.

تالار و فروشگاه فانوئیل، بوستون

فروشگاه فانوئیل، بوستون، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۱۸.۰۰۰.۰۰۰ نفر
تالار فانوئیل زمانی جایگاه سخنرانی ساموییل آدامز(بنیانگذار کشور آمریکا) و جورج واشینگتون (رئیس جمهور آمریکا) بود. امروزه این مکان پر شده است با مغازه ها و رستوران ها و گردشگران و اجراهای خیابانی بسیاری، خیابان سنگفرش آن را پر می کنند. هر سال زمستان، این تالار پذیرای بلندترین درخت کریسمس بوستون می شود و در کنار آن مراسم آتش بازی و همنوایی گروه کر نیز برگزار می شود.

شهربازی توکیو

شهربازی توکیو، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۱۷.۲۱۴.۰۰۰ نفر
شهربازی توکیو دومین شهربازی پرطرفدار جهان است و در این مورد رقیب شهربازی آنهایم در کالیفرنیا است که در سال ۲۰۱۰ به این مقام رسید. در این شهربازی شما می توانید شاهد پرواز پیتر پن باشید یا فیل پرنده (جیمبو) را از نزدیک ببینید. ماجراجویی ها تمامی ندارد. گروه موسیقی و سایر بازی ها و سرگرمی های خلاقانه، تونل جنگل وحشی همه و همه در شهربازی توکیو.

پارک آبی دیزنی، توکیو

پارک آبی دیزنی، توکیو، هاتوایر

میزان بازدید سالانه: ۱۴.۰۸۴.۰۰۰
پارک آبی در همسایگی شهربازی توکیو قرار دارد و هردو چشم اندازی به سوی خلیج توکیو دارند. این پارک با الهام از اساطیر دریایی، افسانه و روایت های قومی ژاپن راه اندازی شد. در این پارک هفت توقفگاه دریایی ساخته شده است و با تأکید بر جاذبه کانال آبی ونیز، تالاب پری دریایی و بیست هزار فرسنگ زیر زمین ژول ورن ساخته شده است. قایق های این پارک آبی از میان صخره ها، فواره ها و گرداب ها عبور می کنند اما بد نیست بدانید که این پارک منحصرا شامل تجهیزات آبی نمی شود بلکه قلعه وحشت، سفر به مرکز زمین و ماجراجویی ایندیاناجونز (سفر به معبد اسکلت های کریستالی) از جمله سرگرمی های آن است.

شهربازی دیزنی، آنهایم، کالیفرنیا

Amusement_Park_California_travel_hotwire
میزان بازدید سالانه: ۱۶.۲۰۲.۰۰۰ نفر
گرچه به بزرگی شهربازی اُرلاندو نمی شود ولی حدود ۸۵ هکتار را با یک سری امکانات جذاب در اختیار دارد. دزدان دریایی کارائیب دوبار در روز می آیند و در شاخه جنوبی رودخانه ناپدید می شوند. ماجراجویی با ایندیانا جونز از بین گدازه های آتشفشانی شروع شده و از بین سوسک های مهاجم می گذرد و از آنجا، جست و جوگران آماده می شوندتا سوار بر ترن کوهستانی شوند.

شهر ممنوعه، بیجینگ، چین

شهر ممنوعه، چین، هاتوایر
میزان بازدید سالانه: ۱۵.۳۴۰.۰۰۰ نفر
این مکان زمانی، با عنوان مرکز دنیا معرفی شده بود. این روزها بازدید کنندگان در محوطه ای با مساحت ۱۷۸ هکتار ،مرکب از تالارهای وسیع، باغ ها و بنایی چند گوشه قدم می زنند. در سال ۲۰۱۰ تعداد بازدیدکنندگان به ۲.۵ میلیون نفر رسید. برای بازدید از محوطه این شهر به اندازه ی نصف روز زمان نیاز دارید. علاقه مندان به تاریخ      می توانند از راهنما های صوتی بهره مند شوند یا یک راهنما همراه خود داشته باشند.

منطقه تفریحی دروازه ی طلایی، سان فرانسیسکو

golden_gate_ San_Francisco_travel_hotwire
میزان بازدید سالانه: ۱۴.۲۸۹.۱۲۱ نفر
منطقه تفریحی دروازه ی طلایی (گلدن گیت) با وجود ساحل، صخره ها، تپه ها، جنگل و درختان سرو بلند قامت به راحتی در دسترس بازدید کنندگان است. بسیاری از بازدیدکنندگان برای هواخوری، چه به صورت پیاده روی، چه دوچرخه سواری، چه شنا و شکار پرنده و یا اسب سواری و یا تماشای وال ها به این منطقه می آیند. البته شایسته است بدانید که این پارک وسیع تاریخچه پرباری هم داشته است که شامل زندان آلکاتراز و منطقه نظامی پرسیدو Presidio در قرن هجدهم می شود.

 

کلیسای نوتردام، پاریس

Notre_Dame_Cathedral_paris_travel_hotwire
میزان بازدید سالانه:۱۴.۰۰۰.۰۰۰نفر
اینجا، شاهکار معماری گوتیک است. تصاویری خمیده و عجیب و غریب همراه با پنجره هایی باشیشه های چند رنگ بی نظیر این کلیسا را برجسته کرده است. نوتردام بازمانده ی حملات پروتستان های فرانسه، انقلابی های افراطی و ارتش و همچنین یک سری بازسازی های بی مورد است که تا سال تکمیل آن یعنی ۱۳۴۵ ادامه داشت. علاوه بر گذشته ی دشواری که داشت، این کلیسا مکانی است که صلح در آن آرمیده است. نوتردام در قلب پاریس جای دارد.

منبع : http://travel.hotwire.ir/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C/%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82%D9%87/

1 نظر
  1. سولفات آلومینیوم می گوید

    سایت زیبایی دارید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.