خراسان جنوبی میزبان نویسنده کتاب راهنمای گردشگری ایران به زبان آلمانی

0 1,835

خراسان جنوبی میزبان نویسنده کتاب راهنمای گردشگری ایران به زبان آلمانی

 

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان خراسان جنوبی از ورود PETER KERBER نویسنده کتاب راهنمای گردشگری ایران به زبان آلمانی به استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، مرتضی عربی گفت: این گردشگر آلمانی  به قصد آشنایی با پیشینه تاریخی و فرهنگ غنی خراسان جنوبی و معرفی آثار و جاذبه های گردشگری به استان خراسان جنوبی سفر کرده است.

وی گفت: پتر کربر  که هم اکنون در سن 79 سالگی به سر می برد  کتاب راهنمای سفر ایران، یا همان سفرنامه‌ خود را در ۵۵۰ صفحه با عنوان «ایران – سرزمینی اسلامی با فرهنگی هزاران ساله» چند سال قبل به زبان آلمانی منتشر کرده است.

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان بیان داشت: : پتر کربر در این کتاب از شهر بیرجند به عنوان یکی از مقاصد مهم گرشگری ایران نام برده شده است. معرفی برخی از جاذبه های گردشگری بیرجند به همراه اطلاعات مفید برای گردشگران آلمانی زبان از جمله مطالب مندرج در این کتاب است. این کتاب توسط انتشارات Trescher Verlag منتشر شده است.

کتاب راهنمای گردشگری ایران به زبان آلمانی

عربی اضافه کرد: این گردشگر نویسنده با سفر به چهار سوی ایران، طبیعت و مردم و فرهنگ این سرزمین را در عکس‌های زیبا و گویا، در کنار اطلاعات دقیق از شهرها، روستاها و قبایل کوچ‌نشین در این آثار و نوشته های خود  ثبت کرده است.

وی افزود PETER KERBER در تاریخ 6/2/96 از قلعه بیرجند، مدرسه شوکتیه، آب انبار بافت تاریخی،  کارگاه های توبافی در مرکز نساجی سنتی استان واقع در خانه پردلی و موزه های باغ اکبریه دیدن می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.